6-7 października 2007, Volklingen Niemcy

[Powrót do: Przygody]

Mistrzostwa Europy w psich zaprzęgach: 12 medali Polaków!

Volklingen Mistrzostwa Europy ECF Eurocarnicross 2007

Klasy indywidualne w wyścigach psich zaprzęgów to bikejoring, gdzie pies pomaga kolarzowi górskiemu pokonać w terenie odcinek sprinterski od 5 do 10 km, i canicross, gdzie pies pomaga biegaczowi dystansowemu, w obu przypadkach, dobry sportowy pies jest w stanie pomóc dobremu zawodnikow 10 do 20%.

Prawie 400 zawodników z prawie 20 państw Europy walczyło o oficjalne tytuły mistrzowskie podczas dwuetapowych wyścigów Eurocanicross 2007, które odbyły się w Volklingen w Niemczech 6 i 7 października 2007.

Volklingen

Igor Tracz z Gdańska z EUKANUBA KROSS TEAM wraz ze swoją suczką "Barbie" rasy greyster (mieszanka wyżła niemieckiego i charta greyhounda) wygrał w najsilniej obsadzonej, przez najlepszych zawodników na świecie klasie bikejoring seniorów, osiagając najlepszy czas zawodów. Pierwszego dnia uzyskał przewagę 8,5 sekundy nad drugim zawodnikiem, a na drugim etapie zwiekszył przewagę o kolejne dwadzieścia sekund, osiągając średnią prawie 35km/h!

Volklingen

To był najlepszy w historii występ Polaków na takich zawodach, zdobyli dwanaście medali w poszczególnych klasach i kategoriach wiekowych (3 złote, 4 srebrne i 5 brązowych). W klasyfikacji medalowej Polska zajęła pierwsze miejsce.